Jak zamówić awaryjne otwieranie samochodu w Katowicach

Samochody wykorzystujemy każdego dnia. Jedni jeżdżą nimi na znaczne odległości, inni tylko na krótkiej trasie z domu do pracy i z powrotem. Czasami zdarza się nam, że samochód ulegnie zatrzaśnięciu. Nowoczesne modele mają odpowiednie systemy zapobiegające takiemu zdarzeniu, jednak wciąż po drogach jeździ bardzo wiele starszych modeli, które czegoś takiego nie posiadają. Na zatrzaśnięcie szczególnie narażeni są ci, którzy mają w aucie możliwość zamykania drzwi kierowcy poprzez zatrzaśnięcie ich z wciśniętym kołkiem zamykającym. Co prawda i tutaj istnieje zabezpieczenie, które nie pozwala na zatrzaśnięcie, ale i to da się obejść. Działa to w ten sposób, że jeśli wciśniemy kołek i zamkniemy drzwi, to blokada automatycznie wyskoczy. Jednak można obejść tą funkcję, poprzez przytrzymanie klamki zewnętrznej w pozycji otwierania drzwi. Wtedy kołek nie wyskoczy, a drzwi zostaną skutecznie zamknięte. Ale jeśli chwilę później zorientujemy się, że zatrzasnęliśmy również kluczyki w środku, to z pewnością nie będzie nasz najlepszy dzień.

Co zrobić gdy już doszło do takiej sytuacji? Czy jesteśmy zdani na podniesienie przydrożnego kamienia i wybicie nim szyby? Otóż wcale nie! Możliwe jest bowiem zamówienie usługi, która będzie polegała na otwarciu naszego auta metodą całkowicie bezinwazyjną. W tym celu powinniśmy poszukać odpowiedniej firmy, która takie usługi świadczy. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej, albo sprawdzić w gazecie, z pewnością znajdziemy bardzo wiele firm i osób prywatnych, które podejmują się tego rodzaju zadania. Musimy oczywiście udowodnić, że auto należy do nas, co może być nieco problematyczne jeśli zatrzasnęliśmy w środku również portfel z dokumentami. Ale również to nie zawsze jest problemem gdy zamawiamy awaryjne otwieranie samochodu. Katowice są miastem, które posiada najwięcej ofert tego typu na całym Śląsku. Tak więc jeśli w tamtym rejonie Polski zatrzaśnie się nam samochód – nie panikujmy!

Ostatecznie rzecz ujmując, dziś otworzenie zatrzaśniętego auta nie jest żadnym wielkim problemem. Nawet nowoczesne pojazdy, wyposażone systemy zabezpieczające, mogą bez problemu poddać się odpowiedniemu potraktowaniu przez fachowca w swojej dziedzinie. Niestety, są też pojazdy, których nie otworzymy w żaden sposób, wtedy konieczne będzie przetransportowanie samochodu na lawecie do ASO. Są to jednak marginalne przypadku, ponieważ każde auto ma jakąś funkcję awaryjnego otwierania, oczywiście znaną tylko profesjonalistom w swoim fachu, by w razie czego nie kusić złodziei.

Universum

Related posts

Leave a Comment