Rower górski czy miejski?

Wraz z nadejściem wiosny, większość osób zaczyna podejmować się rożnych aktywności. część nich po prostu organizuje wiosenne porządki w swoim domu, dużo osób jednak wówczas chętniej uprawia sporty. Bieganie, pływanie czy siłownia – wszystkie te dyscypliny wymagają od nas nieco czasu. Jeśli jesteś zabiegany, a mimo to pragniesz nieco więcej się ruszać, powinieneś przesiąść się w rower.

Wybór odpowiedniego produktu

Większość osób aby dostać się do pracy czy na uczelnie podróżuje autem lub komunikacją miejską. Jeżeli z tobą jest podobnie, w okresie wiosenno-letnim powinieneś przerzucić się na jednoślad. Dzięki temu każdego dnia twój organizm zazna ruchu, który jest kluczowy do zachowania zdrowia i kondycji. Jednak na początku musisz zadecydować, czy preferujesz rowery górskie czy miejskie. Oczywiście, do wyboru są również kolarzówki, jednak te przeznaczone są przede wszystkim dla sportowców i hobbistów. Rower górski idealnie nadaje się na jazdę po mieście, w zależności od klasy posiada wiele przerzutek, które znacznie ułatwią nam drogę, np. pod górkę. Poza tym, można na nim udawać się na wycieczki na łono natury, również po nierównej nawierzchni. Rower miejski natomiast, jak sama nazwa wskazuje, skonstruowany jest jako pojazd do jazdy po ulicach miast. Również posiada przerzutki, jest ich jednak tylko kilka. Tym wehikułem raczej nie wybierzemy się na dłuższą wycieczkę za miasto, niej est bowiem do tego przystosowany. Natomiast jego wygląd jest bardziej reprezentacyjny, można się na nim przemieszcza zarówno w garniturze jak i sukience. Poza tym można bez problemu przytwierdzić do niego koszyk z przodu, w którym pochowamy wszystkie, potrzebne przedmioty.

Gdzie kupić sprzęt?

W każdym, większym mieście znajdziemy w sklep, w którym zakupimy rowery górskie dobrej jakości. Tam sprzedawca raczej będzie zorientowany w temacie, najlepiej doradzi nam, który produkt wybrać, Również miejskie rowery będą tam dostępne. Jednak ceny w takim salonie będą dość wygórowane, bowiem sprzedawca narzuca swoją marżę. W poszukiwaniu okazji warto udać się na aukcję internetową. Tam sprzedawcy oferują rowery górskie i miejskie, nie tylko nowe ale i używane. Ceny za produkt mogą być kilkadziesiąt procent niższe niż w przypadku sklepu stacjonarnego. Należy pamiętać jednak również o opłacie za przesyłkę. Jednak finalna cena i tak będzie raczej znacznie bardziej atrakcyjna. Możemy również szukać używanych rowerów na miejskich targach, jednak tam przeważnie wystawiane są tylko miejskie jednoślady.

Universum

Related posts

Leave a Comment