Tatuaże zmywalne – świetna tymczasowa ozdoba naszego ciała

Choć tatuaże nie wychodzą z mody, to wiele osób nie chce ich sobie robić na stałe. I trzeba przyznać, że ozdoby tego typu mają sporo wad. Przede wszystkim, nie możemy ich łatwo usunąć. A przecież to, co nam podoba się teraz, może zupełnie wyjść z mody za kilka lat, a i nasze gusta mogą się znacznie zmienić. Co wtedy? Zostanie nam bardzo bolesne usuwanie takiego tatuażu. Zresztą, nie tylko usuwanie tatuażu jest bolesne, same jego wykonanie również.

Ale jest ciekawa alternatywa dla stałych tatuaży – to tatuaże zmywalne. Możemy je łatwo samemu zaaplikować, więc wizyta w specjalnym punkcie robienia tatuaży nie będzie potrzebna. Wystarczy nam instrukcja, która jest dołączana do zestawów. Tatuaże zmywalne są również bezpieczne i przetestowane dermatologicznie, więc absolutnie nie musimy się obawiać o nasze zdrowie.

Zmywalne tatuaże to jednak przede wszystkim wygoda. Możemy dostosować taką ozdobę do jakieś specjalnej okazji – na przykład urodzin przyjaciela, wieczoru panieńskiego czy kawalerskiego czy po prostu wakacyjnego wyjazdu. Tatuaż możemy bardzo łatwo zmyć, gdy okazja się skończy albo po prostu gdy taka ozdoba się nam znudzi. Oczywiście trwałość zmywalnych tatuaży jest bardzo różna, niektóre wytrzymują od 3 do 5 dni, ale są takie, które mogą się utrzymać dłużej na naszej skórze.

Kto najczęściej wybiera takie tatuaże? Dość często są to dzieci, dla których jest to po prostu forma zabawy. I bardzo wiele rodzajów takich tatuaży jest przeznaczonych właśnie dla nich, na przykład te przedstawiające postacie z kreskówek. Ale to też bardzo ciekawa propozycja dla dorosłych. Coraz częściej tatuaże tego typu są traktowane po prostu jako część stylizacji. Możemy mieć zatem kilka takich tatuaży, każdy będzie pasował do innej sukienki czy koszuli. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza stylizacja będzie naprawdę wyjątkowa i oryginalna! Są jednak tacy, którzy po prostu noszą się z zamiarem zrobienia sobie stałego tatuażu, ale ciągle nie są do tego przekonani. I wybierają sobie tatuaż tymczasowy, by sprawdzić czy im to na pewno pasuje. Ale są też wybierane często do celów zawodowych – na przykład przez modeli, modeli czy aktorów – chociażby do przeprowadzenia ciekawej sesji zdjęciowej.

Widzimy zatem, że tatuaże zmywalne to wyjątkowo ciekawa i uniwersalna propozycja. A na co powinniśmy zwrócić uwagę, przy jego wyborze? Oczywiście wybierajmy najlepiej tatuaże nietoksyczne, na przykład z nadrukami z farba pochodzenia roślinnego. Musimy też sprawdzić, czy ich rozmiar nam pasuje. A jeśli tak, to nie pozostaje nic innego, niż cieszyć się taką ozdobą!

Universum

Related posts

Leave a Comment