Zabieg ginekomastii

Mężczyzna z dużymi, kobiecymi piersiami to nie tylko powód do frustracji, zawstydzenia i niechęci do własnego ciała. To przede wszystkim przyczyna, by udać się na konsultację do lekarza. Ginekomastia – choroba mężczyzn, polegająca na przeroście piersi może nieść ze sobą niezwykle groźne skutki. Jakie? Jak wygląda ginekomastia? Jak leczyć tę chorobę? Zapraszamy do lektury.

Epidemia otyłości – główna przyczyna groźnych chorób

Lekarze, dietetycy i naukowcy zajmujący się żywieniem biją na alarm. Na świecie więcej jest ludzi z nadwagą, niż wymagających dożywienia. Problem otyłości dotyka ponad 1,6 miliarda ludzi na świecie! Według Światowej Organizacji do Walki z Otyłością (World Obesity Federation) do 2025 roku jedna czwarta ludzkości będzie otyła. To ogromna, porażająca liczba.

Problem nadmiaru kilogramów prowadzi prostą drogą do wielu groźnych schorzeń. Cukrzyca typu B, choroby układu krążenia, zespół metaboliczny i nowotwory – to tylko niektóre choroby będące następstwem otyłości. Tkanka tłuszczowa zbierająca się wokół narządów wewnętrznych upośledza ich funkcjonowanie, jest przyczyną uwalniania toksyn do wnętrza organizmu człowieka i powodem niebezpiecznych stanów zapalnych. Komfort życia osób otyłych jest znacząco niski, tak fizyczny, jak i w sferze psychicznej.

Jedną z powszechnych chorób wywodzących się z otyłości, a dotykająca mężczyzn w każdym wieku, jest ginekomastia. Jak powszechną? Przyjmuje się, że obecnie od 25 do 30% procent panów boryka się z objawami ginekomastii.

Czym jest ginekomastia?

Ginekomastia jest nadmiernym przerośnięciem tkanek miękkich w obrębie mięśnia sutkowego u mężczyzn. Ginekomastia może mieć odmianę naturalną, która występuje u niektórych niemowląt płci męskiej lub chłopców w wieku dojrzewania. Niemowlęta w pierwszym okresie życia mają zaburzony poziom estrogenu, lecz stan ten wyrównuje się zwykle w ciągu kilku miesięcy. U kilkunastoletnich chłopców wchodzących w wiek męski, burza hormonalna również może przynieść w efekcie powiększone piersi. Nie należy się tym niepokoić, lecz jeśli po upływie dwóch lat problem samoistnie nie zniknie, należy udać się na konsultację lekarską.

Chorobową odmianą przerostu mięśnia sutkowego u mężczyzn jest ginekomastia patologiczna.

Ginekomastia może być spowodowana kilkoma czynnikami.

Niewłaściwy tryb życia, za mała ilość ruchu, zbyt duże spożycie alkoholu, fatalna dieta, a w efekcie otyłość często prowadzą do przerostu mięśnia sutkowego u panów.

Ponadto nadmierne przyjmowanie niektórych leków, np. przeciwgrzybicznych może zaburzyć gospodarkę hormonalną u mężczyzn.

Miłośnicy sportów ciężarowych i sylwetkowych dbający o szybki przyrost masy mięśniowej zażywają preparaty i suplementy stymulujące wzrost mięśni. Nie wolno jednak zapomnieć, że bezpieczne korzystanie ze specyfików wpływających na układ hormonalny powinno odbywać się pod kontrolą lekarza lub doświadczonego dietetyka sportowego. Kuracja sterydowa musi być bezwzględnie wsparta odpowiednim treningiem. Częstym błędem sportowców jest przyjmowanie specyfików i zaprzestanie wysiłku fizycznego. Stąd już prosta i krótka droga do zaburzeń funkcjonowania organizmu i ginekomastii.

Przerost mięśnia sutkowego u mężczyzn jest również powiązany z występowaniem innych chorób: marskości wątroby, zaburzeń pracy tarczycy, niewydolności nerek czy nowotworu prostaty. Lekarz, do którego należy się zwrócić z problemem ginekomastii powinien zlecić wykonanie badań określających poziom hormonów, by wdrożyć odpowiednie leczenie.

Jeśli jednak wdrożenie leczenia farmakologicznego, zmiana trybu życia, uprawianie sportu i kontrola wagi nie wpłyną na poprawę stanu klatki piersiowej u panów, należy udać się na konsultację do kliniki chirurgii plastycznej.

Czemu wybrać klinikę chirurgii plastycznej, a nie zwykłego chirurga?

Usunięcie przerośniętej tkanki z obszaru klatki piersiowej u pacjenta jest prostym zabiegiem chirurgicznym i może się go podjąć każdy wykwalifikowany chirurg. Czemu więc rekomendujemy zwrócenie się do kliniki medycyny plastycznej?

Lekarz lub lekarka o specjalizacji w chirurgii plastycznej nie dość, że skutecznie usunie nadmiar tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji, lecz, co ważne, wymodeluje górne partie ciała mężczyzny, by przywrócić mu męską sylwetkę oraz zadba, by nie pozostały żadne widoczne blizny.

Chirurg o specjalizacji w medycynie plastycznej jest skupiony na poprawie stanu zdrowia pacjenta na równi z troską o estetykę ciała mężczyzny. Zabieg ten jest doskonale opisany na stronie kliniki dr Grzesiak http://klinikagrzesiak.pl/zabiegi-dla-mezczyzn/ginekomastia-2/

Jak szybko wraca do zdrowia i aktywności pacjent po usunięciu ginekomastii metodami chirurgicznymi?

Rekonwalescencja trwa kilka dni, a po upływie dwóch miesięcy można powrócić do czynnego uprawiania sportu. Szczegółowe zalecenia pacjent otrzyma od lekarza prowadzącego leczenie

Universum

Related posts