Angielska herbata – jaką wybrać?

Kiedy byliśmy małymi dziećmi w sklepach dostępny był jeden rodzaj herbaty, występującej w formie zasuszonych liści. Obecnie już od wielu lat możemy korzystać także z saszetek z herbatą, które są znacznie łatwiejsze w użyciu. W sklepach mamy dostęp do wielu licznych marek, dostępna jest zielona, biała, czerwona, czy czarna angielska herbata, w wielu odmianach smakowych. Jednak jaki produkt najlepiej kupić, aby smakował autentycznie?

Angielskie picie herbaty

Mimo, iż pierwszym, europejskim narodem, który zetknął się z tym napojem była Rosja, to angielska herbata została najbardziej spopularyzowana. Imperium Brytyjskie, posiadające swoje kolonie na całym świecie, zaczęło sprowadzać do Anglii herbatę z Indii w XVII wieku. Wówczas do statku handlowego zapakowano wiele ton zielonej herbaty i wysłano w drogę do Europy. W trakcie wielu tygodni na morzu, w wilgoci i przy braku światła, liście rośliny uległy fermentacji. Kiedy statek wpłynął do portu i zauważono, że towar jest popsuty, postanowiono nie wyrzucać go, bowiem strata byłaby zbyt duża. W ten sposób narodziła się czarna, angielska herbata.

Przemyślane zakupy

Z uwagi na wielką różnorodność w dostępnych produktach, znalezienie najlepszej herbaty może stanowić problem. jeśli jesteśmy prawdziwymi smakoszami, albo po prostu chcemy nimi zostać, powinniśmy zakupić odpowiednie akcesoria. Warto kupić porcelanowy lub żeliwny czajnik razem z sitkiem, w którym będziemy parzyć napój. Angielska herbata wymaga zalewania wrzątkiem, a materiały jak żeliwo czy porcelana bardzo długo utrzymują odpowiednią temperaturę. Dzięki takiemu czajnikowi nie będziemy dłużej zdani na herbaty pakowane w torebkach. Te bowiem są zazwyczaj gorszej jakości, bowiem miał jest na tyle drobny, że mogą zawierać w składzie w zasadzie wszystko. Dlatego należy wybierać tylko sypane mieszanki, najlepiej kupowane na wagę. Jednak w tym celu nie warto wybierać się do galerii handlowej, dostępne tam sklepy herbaciane oferują bowiem bardzo wysokie ceny. Produkt najwyższej jakości w najlepszej cenie znajdziemy w sieci. Tam wielu sprzedawców ma własne strony www, na których oferuje rożne mieszanki, angielska herbata też jest dostępna.

Herbata jest nie tylko smaczna, posiada również właściwości odżywcze, bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Dlatego będąc smakoszem tego napoju, warto sięgać po produkt najlepszej jakości. Kupuj tylko sypane mieszanki, najlepiej na wagę. Tanich opcji warto poszukać online.

Universum

Related posts

Leave a Comment