Gdzie na wakacje, czyli agroturystyka mazury

Za granicami kraju, szczególnie w państwach, które bardzo często były wakacyjnym celem wielu Polaków, nie dzieje się za dobrze. Ministerstwo Polityki Zagranicznej co jakiś czas informuje nas w bieżących komunikatach w jakich krajów najlepiej nie wyjeżdżać ze względu na złą sytuację polityczną. Możliwości wyjazdu zagranicznego zatem bardzo się kurczą i trzeba bardzo uważać, żeby pod wpływem chwili, promocyjnej ceny nie znaleźć się w samym centrum zagrożenia.

W związku z tym, coraz więcej rodaków postanawia zaplanować swój urlop w kraju. Podobno w ubiegłe wakacje, rekordowa ilość Polaków pozostała w kraju i korzystała z ojczystych atrakcji, a jest ich przecież wiele. Jako jeden z nielicznych krajów mamy zarówno dostęp do morza, gór, nizin i jezior. Być może nie każdemu będzie podobało się położenie geograficzne w strefie umiarkowanej, jednak i w Polsce możemy cieszyć się doskonałą pogodą w lipcu i sierpniu.

W celu wniesienia nieco więcej urozmaicenia w tegoroczne wakacje podpowiadamy, gdzie jechać, aby jak najlepiej spędzić letni czas. Wbrew pozorom nie będą to ani polskie góry, ani Bałtyk. Cóż zatem innego? Mazury, a właściwie agroturystyka Mazury. Dlaczego właśnie powinniśmy udać się w to miejsce? Odpowiedź jest prosta – Mazury to płuca całej Polski, to, jak same się reklamują, cud natury, a poza tym dają o wiele więcej możliwości niż spędzanie czasu na zatłoczonej plaży czy wędrując po górach. Tutaj możemy spędzić czas na wiele sposobów. Agroturystyka Mazury pozwala nam do ucieczkę od zatłoczonych miast, na bliższy kontakt z naturą. Możemy spacerować po tutejszych lasach, uprawiać przeróżne sporty wodne, odwiedzać tutejsze zabytki, a po całym dniu wrażeń odpocząć przed sielską chatą pałaszując grillowane przysmaki. Mazury to również miejsce, gdzie naładujemy baterie i odpoczniemy od całego ziemskiego zamieszania. Wybierając agroturystykę możemy również wprowadzić nieco formy edukacyjnej dla naszych podopiecznych. Dzieci będą mogły wyszaleć się na świeżym powietrzu, poznać jak wygląda życie na wsi, spróbować lokalnych, domowych przysmaków oraz zobaczyć na żywo, a nie jedynie w książce, domowe zwierzęta. Ponadto nigdzie indziej nie można na żywo zobaczyć hodowli saren czy jeleni. Można również zdecydować się na spędzanie czasu na łódce, co znacznie uatrakcyjni nasz pobyt. Pamiętajmy jednak, że korzystając z wynajmu łodzi musimy posiadać odpowiednie patenty, w innym przypadku nie będzie możliwości korzystania z tej atrakcji samodzielnie i będzie konieczne wynajęcie osoby, która takie patenty posiada.

Universum

Related posts

Leave a Comment