Krem na atopowe zapalenie skóry

Coraz więcej osób ma problemy z taką właśnie chorobą – chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że atopowe zapalenie skóry jest wyjątkowo groźne. To tak zwany wyprysk atopowy. Fachowcy podkreślają, że jest to najczęstsza choroba skóry, która aktualnie występuje. Czym charakteryzuje się atopowe zapalenie skóry? Jakie są główne objawy? Jak wygląda leczenie?

Szacuje się, że ta dolegliwość występuje w przypadku nawet kilku milionów ludzi na terenie naszego kraju. Tylko jednak mały odsetek stanowią osoby dorosłe. Schorzenie ma charakter przewlekły. Co jakiś czas występują większe zaostrzenia. Eksperci podkreślają, że przyczyną tej dolegliwości jest generalnie nieprawidłowa budowa bariery naskórkowej. Jakie są główne objawy takiej choroby? To przede wszystkim świąd i suchość skóry. Występują również stany zapalne o charakterze wyprysku, a także pogrubienie naskórka – tak zwane liszajowacenie. Osoby posiadające atopowe zapalenie skóry posiadają obniżoną zawartość wolnych kwasów tłuszczowych oraz ceramidów. To powoduje efekt mniejszego wiązania wody w naskórku. Na skutek tego woda szybciej odparowuje. Do czego się to w ogóle przyczynia? W ten sposób zmniejsza się elastyczność skóry. Staje się ona bardziej podatne na mikrourazy, a także pęknięcia. To jednak nie jedyne problemy w tym temacie.

Dodatkowo atopowe zapalenie skóry może występować z innymi dolegliwościami. Chodzi nam tutaj o takie aspekty, jak astma oskrzelowa, alergiczny nieżyt górnych dróg oddechowych, pokrzywka, alergie pokarmowe itp. Nie można nie wspomnieć, że atopowe zapalenie skóry ma kilka różnych postaci. Są to niemowlęca, dziecięca oraz dorosła.

Jak wygląda leczenie w przypadku takich osób? Między innymi bardzo ważne jest to, aby atopowe zapalenie skóry było możliwie jak najszybciej zdiagnozowane. Konieczne jest zatem jak najszybsze skonsultowanie się z fachowcem od tej konkretnej kategorii. Bardzo ważne jest to, aby unikać alergenów, a także czynników drażniących. Ważna jest systematyczna pielęgnacja naskórka, ale to nie tylko. Najlepiej, aby pielęgnacja naskórka była połączona z terapią emolientową. Poza tym istotne jest leczenie przeciwzapalne. Coraz więcej osób decyduje się również na rekomendowany krem na atopowe zapalenie skóry. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować właśnie tego typu elementy z dobrego źródła. Może to być między innymi powlekająco barierowy krem do ciała. Dlaczego warto zdecydować się na taką opcję? Jest on bogaty w składniki, które pozytywnie wpływają na wrażliwą skórę. Profesjonalny krem na atopowe zapalenie skóry zabezpiecza skórę przed utratą wody. Pozwala to utrzymać odpowiednie nawilżenie przez wystarczająco długi czas. Dodatkowo jest bezpieczny w przypadku stosowanie u dzieci. To natomiast nasze pociechy mają często kłopot właśnie z takimi chorobami…

Zobacz również: https://allergoff.pl/artykuly/kosmetyki-na-atopowe-zapalenie-skory-ktore-ci-pomoga-czy-krem-na-luszczyce-to-dobry-wybor/

Universum

Related posts