Kwiaty sztuczne – ich zalety i najlepsze wykorzystanie

Czy kwiaty sztuczne zastąpią prawdziwe? Na pewno nie, ale w wielu przypadkach są o wiele lepsze niż prawdziwe. Oczywiście nie namawiamy, żeby w prezencie dawać sztuczne rośliny, choć znamy osoby, które zdecydowanie je wolą. Bo, jak twierdzą, wystarczy je tylko co jakiś czas odkurzyć, a dekoracja jest cały czas. Oczywiście sztuczne kwiaty nie wytwarzają tlenu, bo są zrobione z materiału lub tworzywa sztucznego.

Bukiety sztucznych kwiatów są niezastąpione w różnego rodzaju dekoracjach sklepowych. Trudno byłoby przecież codziennie wchodzić na wystawę, podlewać je lub zmieniać wodę. Poza tym cięte prawdziwe kwiaty wytrzymają góra tydzień i to w dobrych warunkach, a o takie na wystawie, często wystawionej na bezpośrednie działanie słońca, raczej trudno. Potem robią się po prostu brzydkie i zwiędnięte. Do dekorowania wystaw należy wybierać rośliny wykonane wyjątkowo starannie, najlepiej z delikatnych materiałów. Często wyglądają one jak prawdziwe kwiaty. Można je wpinać w dowolne miejsca, na co nie można sobie pozwolić z żywymi kwiatami. Często też spotykane są sztuczne rośliny w restauracjach i kawiarniach. To rzeczywiście jest spore ułatwienie dla personelu, bo nie trzeba podlewać, ale jednak prawdziwe wyglądają dużo lepiej i wprowadzają zupełnie inną atmosferę. Raczej niedopuszczalne jest natomiast stawianie sztucznych kwiatów na stolikach restauracyjnych czy kawiarnianych. Wygląda to po prostu tandetnie i kojarzy się z tanią, nie najlepszą jadłodajnią. Dlatego tutaj zdecydowanie jesteśmy za żywymi kwiatami. Koszty wcale nie są dużo wyższe.

Miejscem, gdzie najczęściej spotyka się sztuczne kwiaty, są cmentarze. Jest to bowiem znakomite rozwiązanie, szczególnie dla osób, które chcą mieć ładnie utrzymany grób, a nie mają na to czasu lub mieszkają daleko. Żywe kwiaty trzeba co kilka dni wymieniać, te rosnące w ziemi lub donicach wymagają częstego podlewania. W czasie zimy lub upałów nie sprawdzają się zupełnie. Natomiast sztuczne bukiety będą wyglądać ładnie nawet przez kilka miesięcy. W kwiaciarniach można też dostać przepiękne kompozycje, wykonane z kwiatów sztucznych i różnych dodatków. Bardzo często są one dostosowane do pory roku czy różnych świąt. Stroiki na wielkanoc będą zwykle zrobione z żonkili i forsycji oraz udekorowane pisankami i kurczaczkami. Z kolei kompozycje bożonarodzeniowe to zwykle czerwone poisencje w towarzystwie kolorowych bombek i czerwono-zielonych kokard. Coraz częściej dekoracyjne kompozycje z kwiatów sztucznych zastępują tradycyjne chryzantemy na Dzień Zmarłych.

Universum

Related posts

Leave a Comment